PREZES FUNDACJI SCIENCE WATCH POLSKA
|
dr Joanna Gruba |
Jest doktorem nauk humanistycznych. Przez 20 lat pracowała na uczelni. Po zakończeniu pracy zajęła się działalnością publikacyjną związaną z nieprawidłowościami podczas awansów naukowych, mobbingiem i nierównym traktowaniem w środowisku akademickim. Fundację Science Watach Polska założyła w styczniu 2020 r.
DZIAŁ SZKOLEŃ, FAKTURY, ROZLICZENIA
|
mgr inż. Agnieszka Tokarska |
ORGANIZACJA WYDARZEŃ, SOCIAL MEDIA
|
dr inż. Emil Smyk |
Dr inż. Emil Smyk jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy. Popularyzuje naukę poprzez prowadzenie strony "Płyny zwykłe niezwykłe" oraz inne działalności. W Fundacji zajmuje się prowadzeniem wydarzeń integrujących środowisko naukowe oraz propagowaniem działalności Fundacji w social mediach.
POGOTOWIE PSYCHOTERAPEUTYCZNE
dr Agnieszka Staszczyk
|
Do Fundacji dołączyła z potrzeby propagowania wsparcia psychologicznego w środowisku akademickim oraz działań profilaktycznych. W tak wymagającym miejscu pracy, jakim jest uczelnia wyższa, funkcjonuje ponad dekadę, więc doskonale zna system. Ostatnie lata poświęciła na edukację w obszarze zdrowia psychicznego. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie SWPS oraz kursy terapeutyczne w nurcie TSR i RTZ. W Fundacji oferuje wsparcie psychologiczne, szczególnie dla osób doświadczających trudności w pracy lub związanych z nierównym traktowaniem. W wolnym czasie najchętniej wędruje po lesie i zgłębia tajniki sztuki kulinarnej różnych regionów.
|
dr hab. Aleksandra Nowak-Gruca, prof. ucz. |
Psychotraumatolog, psychoterapeuta w procesie szkolenia w nurcie Gestalt.
POGOTOWIE ANTYMOBBINGOWE I ANTYDYSKRYMINACYJNE
dr Beata Stasińska |
Otwarty i wieloletni (ok. 30 lat) pracownik naukowo-dydaktyczny z dużym doświadczeniem w zakresie problematyki awansu zawodowego, łamania praw własności intelektualnej, mobbingu i etyki w środowisku naukowym. Absolwentka licznych szkoleń oraz badań nieprawidłowości w środowisku akademickim. Pomaga wielu osobom dyskretną rozmową oswoić szok zderzenia z nieetycznymi działaniami społeczności, nabrać dystansu do zdarzenia/sprawy, wskazując prawa pracownika naukowego oraz możliwości jego postępowania w różnych sytuacjach.
dr hab. Tomasz Ochinowski, prof. UW |
Doktor psychologii i doktor habilitowany nauk o zarządzaniu. Swoją drogę akademicką związał z Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Jako praktyk zarządzania ludźmi pracuje również na Samodzielnym Stanowisku ds. relacji z pracownikami w Centrali IPN.
POGOTOWIE PRAWNE
mec. Joanna Koczaj-Dyrda |
Sygnalistka, radca prawny; wygrała 8 procesów, w tym 3 karne, które wytoczyli jej sprawcy nadużyć w Ministerstwie Zdrowia po tym, jak zgłosiła nadużycia i znęcanie się nad kilkuset pracownikami MZ. Pomaga ofiarom mobbingu i sygnalistom; stworzyła Mapę Nadużyć i Mobbingu, która odzwierciedla rozkład nadużyć i mobbingu w kraju. Prowadzi szkolenia dla pracodawców i pracowników; dzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat sygnalizowania nadużyć i mobbingu.
r.pr. Andrzej Wołoszyn |
Radca prawny z Gliwic, od dzieciństwa związany z kresami wschodnimi. Studia ukończył na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Specjalizacja zawodowa - prawo cywilne, prawo gospodarcze. Posiada duże doświadczenie w zakresie ochrony dóbr osobistych i ochrony praw autorskich.