WYDARZENIA
 Bezpłatne webinaryKonferencje, szkolenia, warsztaty

W imieniu Fundacji Science Watch Polska serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatny webinar -

Publikowanie artykułu naukowego w prestiżowym czasopiśmie: wybór czasopisma i komunikacja

Webinar odbędzie się w środę, 6 kwietnia 2022 r. w godzinach od 14.00 do 16.00. Zapisy przyjmujemy do poniedziałku, 4 kwietnia 2022 r.

Liczba miejsc ograniczona!

 

Prowadzący


prof. dr hab. Tomasz Liśkiewicz jest Dziekanem Wydziału Inżynierii na Manchester Metropolitan University. Jest członkiem w Institution of Mechanical Engineers w Londynie oraz w Institute of Physics w Londynie, gdzie pełni funkcję Chair of the Tribology Group Committee. Pełni funkcję redaktora w czasopiśmie Taylor & Francis Tribology i jest autorem rozdziałów książkowych na temat inżynierii powierzchni i mikromechanicznych metod charakteryzacji.

 

dr inż. Grzegorz Liśkiewicz to badacz, przedsiębiorca, popularyzator nauki związany z Politechniką Łódzką. Pełnił funkcje pełnomocnika Rektora ds. Przedsiębiorczości Akademickiej, Członka Zarządu Stowarzyszenia Top 500 Innovators i Spółki Celowej Politechniki Łódzkiej. Aktywnie pracuje w dziedzinie wydawnictw naukowych w roli autora, recenzenta i redaktora. Jest zaangażowany w organizację programu mentoringowego „Mam pomysł na Startup” oraz łódzkiej części międzynarodowego programu mentoringowego „BigBooster”.

Program webinaru

Część 1: Tomasz Liśkiewicz

  • Jak odnieść sukces w grze peer-review
  • Archetypy recenzenta
  • Etyka, plagiat i własność intelektualna
  • Efektywne odpowiadanie na recenzję

Część 2: Grzegorz Liśkiewicz

  • Występowanie w roli recenzenta
  • Wybór czasopisma
  • Czasopisma drapieżne
  • Etyka
  • Wybór recenzenta

Bardzo proszę o przemyślaną rejestrację. W przypadku rezygnacji z webinaru, proszę o informację mailową na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., aby nie blokować miejsc.

Proszę o wpisywanie prawidłowych danych (całe imię i nazwisko, stopień: mgr, dr, dr hab lub tytuł), ponieważ wpisane podczas rejestracji dane, będą zamieszczone na zaświadczeniach, które otrzymacie Państwo po webinarze.

2.png4.png1.png2.png5.png9.png7.png