WYDARZENIA
 Bezpłatne webinaryKonferencje, szkolenia, warsztaty

 

 

 

 

W imieniu Fundacji Science Watch Polska serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatny webinar 

Nagrania z posiedzeń - dokument czy materiał pomocniczy?

Webinar odbędzie się w środę, 8 czerwca 2022 r. w godzinach od 14.00 do 16.00. Zapisy przyjmujemy do poniedziałku, 6 czerwca 2022 r.

Liczba miejsc ograniczona!

Prowadzący


dr Joanna Gruba - założyciel i prezes Fundacji Science Watch Polska. Od wielu lat zajmuje się nieprawidłowościami w środowisku naukowym. Autorka sondaży diagnostycznych dotyczących m.in. postępowań habilitacyjnych, mobbingu na uczelniach oraz Raportu o stanie procedur antymobbingowych i Raportu w sprawie nagrań z posiedzeń organów nadających stopień doktora habilitowanego.
Zawodowo zajmuje się diagnozą i terapią logopedyczną dzieci. Autorka standaryzowanych narzędzi diagnostycznych. Organizator ogólnopolskich kampanii społecznych m.in. Wiem kiedy do logopedy i Sześciolatki na start. Kierownik dwóch projektów współfinansowanych z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka oraz uczestnik sześciu projektów w tym dwóch międzynarodowych. W 2012 r. laureatka XI konkursu European Language Label.

Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych związanych z tematyką rozwoju dziecka oraz funkcjonowania systemu szkolnictwa wyższego.

dr Bartosz Wilk - radca prawny, ekonomista. Autor książki pt. Raport o stanie JST, wydanej w 2020 r. przez Wydawnictwo C.H. Beck. Kierownik projektu naukowego Instytucja inicjatywy lokalnej jako forma koprodukcji usług publicznych, finansowanego ze środków Narodowego Centrum Nauki.

W 2015 r. laureat konkursu Diamentowy Grant, dzięki czemu w latach 2015–2017 kierował projektem naukowym Ochrona Pomników Zagłady w polskim systemie prawnym. W 2017 r. w ramach programu Erasmus+ odbył praktyki w hiszpańskiej organizacji pozarządowej Access Info Europe, zajmującej się prawem do informacji w Unii Europejskiej i państwach członkowskich.

Członek Szczecińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w kadencji 2015–2018. Odbył wyjazdy naukowe do Holandii i Szwajcarii, natomiast wyniki prowadzonych badań prezentował na konferencjach naukowych w Rumunii, Czechach, Bułgarii i Zjednoczonym Królestwie. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularnonaukowych, poświęconych funkcjonowaniu administracji publicznej, dostępowi do informacji publicznej, prawu samorządowemu oraz partycypacji społecznej.

 

Gość specjalny

dr hab. Bogdan Bacik, prof. AWF - Prorektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach - uczelni zachowującej najwyższe standardy w zakresie sporządzania i przechowywania nagrań.

Program webinaru

Część I: Bartosz Wilk

1. Nagranie jako element akt sprawy administracyjnej
2. Nagranie organów uczelni jako informacja publiczna

Część II: Joanna Gruba

1. Przedstawienie wyników Raportu w sprawie nagrań z posiedzeń organów nadających stopień doktora habilitowanego
- obowiązek sporządzania nagrań w poszczególnych jednostkach,
- sposoby przechowywania nagrań,
- akty prawne dotyczące przechowywania nagrań.
2. Dobre praktyki dotyczące nagrań

Część III. Bartosz Wilk

1. Dobre praktyki dotyczące nagrań
2. Najważniejsze wnioski

Część IV. Bogdan Baciak

1. Standardy w sporządzaniu i przechowywaniu nagrań na AWF w Katowicach

Dyskusja

Bardzo proszę o przemyślaną rejestrację. W przypadku rezygnacji z webinaru, proszę o informację mailową na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., aby nie blokować miejsc.

Proszę o wpisywanie prawidłowych danych - całe imię i nazwisko, ponieważ wpisane podczas rejestracji dane, będą zamieszczone na zaświadczeniach, które otrzymacie Państwo po webinarze.

REJESTRACJA

 

 

2.png0.png9.png6.png1.png2.png5.png