Dzięki uprzejmości dr. hab. Krzysztofa Szewiora udostępniamy film z webinaru

 

 

W imieniu Fundacji Science Watch Polska serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatny webinar - Działalność wiodących uniwersytetów Niemiec, Austrii i Szwajcarii
Webinar odbędzie się w środę, 7 września 2022 r. w godzinach od 14.00 do 16.00. Zapisy przyjmujemy do poniedziałku, 5 września 2022 r. Liczba miejsc ograniczona!

Prowadzący


dr hab. Krzysztof Szewior - pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, Katedry Polityk Unii Europejskiej. Członek PTNP i PTE, powołany do Komitetu Nauk Politycznych PAN (2016-2019). Członek PKA w latach 2008-2019. Stypendysta fundacji krajowych i zagranicznych. Odbyte staże naukowe i pobyty studyjne w zagranicznych ośrodkach. Praca naukowa oraz na polu dydaktycznym koncentruje się na zagadnieniach społecznych państw niemieckiego obszaru językowego. Szczególnymi obszarami badawczymi są: szkolnictwo wyższe, bezpieczeństwo społeczne. Aktywność pozauniwersytecka obejmuje funkcje doradcze i konsultacyjne szkół wyższych.

Program webinaru

1. Uwarunkowania oraz tendencje zmian modelu i funkcji uniwersytetów;

2. Paradygmaty otwartych nauki i środowiska akademickiego;

3. Instrumenty wsparcia rozwoju badań naukowych i ścieżek zawodowych nauczycieli akademickich (w tym osób młodych, kobiet, obcokrajowców).

4. Dyskusja

LINK DO REJESTRACJI

6.png6.png9.png6.png2.png3.png