WYDARZENIA
 Bezpłatne webinaryKonferencje, szkolenia, warsztaty
Przemoc seksualna w środowisku pracy - aspekty prawne i psychologiczne
Wtorek, 17 Październik 2023, 17:00 - 20:15
Odsłon : 474

Temat:

Przemoc seksualna w środowisku pracy - aspekty prawne i psychologiczne

Prowadzący:

dr n. pr. Karolina Czapska-Małecka

Forma:

online (platforma Zoom)

Termin:

17.10.2023 r. (wtorek)

Godziny zajęć:

17.00-20.15

Miejsce:

-----

Cena:

300,00 zł

Organizator:

Fundacja Science Watch Polska, ul. Zwycięstwa 1, 44-100 Gliwice,
www: www.sciencewatch.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
tel.: 886 929 666

Rejestracja:

przejdź do rejestracji

Regulamin:

czytaj regulamin

UWAGA!
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że zabronione jest nagrywanie szkoleń online.


Prowadząca:

Karolina Czapska–Małecka - doktor nauk prawnych, prawniczka, psycholożka, założycielka firmy doradczo-szkoleniowej ProLaboria. Specjalizuje się w prawie pracy, ze szczególnym uwzględnieniem jego wrażliwych psychologicznie obszarów, takich jak mobbing i dyskryminacja, molestowanie seksualne, dobrostan psychiczny pracowników, polubowne rozwiązywanie sporów. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na relacjach pracowniczych. Holistycznie podchodzi do problemów prawnych, także z uwzględnieniem ich natury psychologicznej. Od kilku lat wykłada na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, w tym na Uniwersytecie Otwartym Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadzi cieszące się dużą popularnością autorskie kursy z tematyki komunikacji w pracy, prawa HR, mediacji i rozwiązywania konfliktów oraz radzenia sobie z przemocą w środowisku pracy. W czasie studiów doktoranckich odbyła wiele stypendiów zagranicznych, w tym staż badawczy w Suffolk Law University w Bostonie pod opieką prof. Davida C. Yamady, twórcy przepisów antymobbingowych  w Stanach Zjednoczonych. Współpracuje z New Workplace Institute w Bostonie, a zdobytą tam wiedzą dzieli się ze swoimi Słuchaczami i Klientami.


Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

Szkolenie przeznaczone jest dla:
-  pracowników uczelni, naukowych i administracyjnych,
- doktorantów i studentów,
- dla osób, które chcą znać swoje prawa i umieć obronić się przed molestowaniem seksualnym w pracy,
- dla menadżerów, przedstawicieli działów HR i działów personalnych oraz osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo psychologiczne pracowników,
- wszystkich osób zainteresowanych tematyką szczególnej formy dyskryminacji jaką jest molestowanie seksualne.


Tematyka:

Molestowanie seksualne w pracy jest zjawiskiem szczególnie niebezpiecznym, bowiem narusza godność pracownika i jego inne dobra osobiste. Zagadnienie to, regulowane przez przepisy kodeksu pracy, ma również silny wymiar psychologiczny, ponieważ jego skutki widoczne są przede wszystkim w zachwianiu równowagi psychicznej osoby doświadczającej tego typu przemocy. Ciche przyzwolenie na molestowanie seksualne,  potęguje to zjawisko. Dlatego tak ważna jest świadomość i umiejętność obrony. Niezwykle istotne jest także przeciwdziałanie dyskryminacji jaką jest molestowanie seksualne przez pracodawców. Zapraszamy Państwa na szkolenie, łączące w sobie dwa istotne aspekty – aspekt prawny i psychologiczny. Dzięki wiedzy zdobytej na szkoleniu, będą Państwo wyposażeni w kompleksowy zestaw narzędzi pozwalający na rozpoznawanie molestowania seksualnego i obronę przed nim.


Program szkolenia:

  1. Co to jest molestowanie seksualne - analiza definicji zawartej w Kodeksie pracy (case study),
  2. Jak odróżnić molestowanie seksualne od innych negatywnych zjawisk naruszających godność człowieka? Analiza kryteriów.
  3. Typy molestowania seksualnego i obrona przed molestowaniem seksualnym. Co zrobić, gdy dotyka nas molestowanie seksualne? Rozwiązania prawne.
  4. Psychologiczny wymiar molestowania seksualnego – praktyczne narzędzia pomocne w radzeniu sobie z przemocą seksualną w pracy.
  5. Rola pracodawców w zapobieganiu i przeciwdziałaniu molestowaniu seksualnemu.

Certyfikat

Po ukończeniu szkolenia, wszyscy obecni uczestnicy otrzymują certyfikaty.

Musisz się zalogować, żeby mieć możliwość zapisania się na wydarzenie. Zaloguj się
Jeżeli nie posiadasz jeszcze konta Załóż konto
1.png4.png2.png0.png7.png5.png4.png