WYDARZENIA
 Bezpłatne webinaryKonferencje, szkolenia, warsztaty

Dzięki uprzejmości dr Izabeli Mrochen udostępniamy infografikę z webinaru

 

1. Prezentacja do pobrania (170 slajdów na samym dole strony poniżej programu jest prezentacja w formacie PowerPoint oraz dodatkowe materiały w formacie PDF) https://rpo.slaskie.pl/czytaj/zasady_dostepnosci_dla_osob_niepelnosprawnych_29092017
 
2. Na stronie https://izabela-mrochen.eu/nagrania-i-webinary/ są 3 filmy na temat dostępności dokumentów cyfrowych, stron internetowych oraz webinar nt. dostępności. 

Link do ankiety: https://forms.gle/R1WAZ9CLjz4pbKH39


W imieniu Fundacji Science Watch Polska serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatny webinar -

Jak pracować ze studentem z niepełnosprawnością? Wskazówki dotyczące dostosowań

Webinar odbędzie się w środę, 4 maja 2022 r. w godzinach od 14.00 do 16.00. Zapisy przyjmujemy do poniedziałku, 2 maja 2022 r.

Liczba miejsc ograniczona!

 

Prowadząca


dr Izabela Mrochen - certyfikowany ekspert ds. dostępności cyfrowej. Certyfikat uzyskany na University of South Australia w 2016 roku. Od ponad 12 lat propaguje dostępność cyfrową. W 2013 roku była inicjatorem i kierownikiem pierwszych w Polsce kwalifikacyjnych studiów podyplomowych „Włączenie cyfrowe i społeczne: strony internetowe, audiodeskrypcja, multimedia” na Uniwersytecie Śląskim. Od 2015 roku organizuje Dni Dostępności Cyfrowej. Czynnie współpracuje z instytucjami kultury pełniąc funkcję audiodeskryptora na żywo m.in. w spektaklu „Spójrz na mnie” reż. A. Ziajski oraz na finale Industriady w 2018 roku. Od 2014 roku jest członkiem grupy roboczej ds. zasobów internetu przy Ministerstwie Cyfryzacji i Administracji a od 2018 roku grupy ds. kompetencji cyfrowych.
Ponadto od 2010 roku prowadzi zajęcia dydaktyczne na kilku uczelniach z tłumaczenia wspomaganego komputerowo m.in. narzędzia CAT (Computer Assisted Translation), lokalizacja stron i oprogramowania oraz przekład audiodeskrypcji oraz napisów do filmu.
Właścicielka firmy szkoleniowo-edukacyjnej MultiAccess Centre Izabela Mrochen.

Więcej na temat prowadzącej:
Strona Dni Dostępności Cyfrowej https://a11y-ddc.pl/
Portfolio https://izabela-mrochen.eu/
Baza ekspertów Sieć Edukacji Cyfrowej KOMET@ https://kometa.edu.pl/baza-ekspertow/196,izabela-mrochen

Program webinaru

1. Bariery wpływające na wykluczenie studentów z niepełnosprawnościami w procesie komunikowania się
2. Wykorzystanie komunikacji cyfrowej w przełamywaniu barier
3. Kluczowe elementy w przygotowaniu materiałów dydaktycznych dla osób niepełnosprawnych (tekst, grafika, kolorystyka)
4. Aspekty prawne a komunikacja cyfrowa
5. Promowanie dostępności cyfrowej wyzwaniem dla nowoczesnych uczelni.

 

Bardzo proszę o przemyślaną rejestrację. W przypadku rezygnacji z webinaru, proszę o informację mailową na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., aby nie blokować miejsc.

Proszę o wpisywanie prawidłowych danych (całe imię i nazwisko, stopień: mgr, dr, dr hab lub tytuł), ponieważ wpisane podczas rejestracji dane, będą zamieszczone na zaświadczeniach, które otrzymacie Państwo po webinarze.

1.png8.png2.png0.png8.png4.png0.png