WYDARZENIA
 Bezpłatne webinaryKonferencje, szkolenia, warsztaty

Dzięki uprzejmości p. mgr Renaty Downar-Zapolskiej udostępniamy prezentację z webinaru.


W imieniu Fundacji Science Watch Polska serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatny webinar - Możliwości finansowania badań i rozwoju kariery naukowej w programie ramowym Unii Europejskiej HORYZONT EUROPA.
Webinar odbędzie się w środę, 4 października 2023 r. w godzinach od 14.00 do 16.00. Zapisy przyjmujemy do poniedziałku, 2 października br. Liczba miejsc ograniczona!

Prowadząca

 

Renata Downar-Zapolska

Kierownik Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Północna (HPK PP) dla programu ramowego UE Horyzont Europa funkcjonującego od 2022 roku w strukturach Politechniki Gdańskiej. Uczestnik projektów finansowanych z programów ramowych UE, ekspert i kierownik Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych UE, od 2007 do 2021 roku na Politechnice Gdańskiej.

Autorka licznych prezentacji dotyczących różnych aspektów aplikowania i realizacji projektów finansowanych z programów ramowych Unii Europejskiej

Program webinaru

  1. Struktura programu ramowego UE Horyzont Europa;
  2. Zasady udziału w Horyzoncie Europa;
  3. Możliwości finansowania badań dla indywidualnych naukowców i ich zespołów;
  4. Możliwości finansowania badań dla konsorcjów międzynarodowych z udziałem polskich jednostek;
  5. Polski system wsparcia udziału w Horyzoncie Europa.

W prezentacji zostaną przedstawione możliwości finansowania badań, które oferuje Program Ramowy Unii Europejskiej Horyzont Europa. Zaprezentowana zostanie struktura, zasady udziału oraz korzyści z realizacji projektów Horyzontu Europa. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na Granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC) i ich wpływ na rozwój  kariery naukowej. Przedstawione zostaną statystyki udziału polskich naukowców i polski system wsparcia przy aplikowaniu o granty Horyzontu Europa.

REJESTRACJA

2.png7.png4.png9.png3.png4.png1.png