WYDARZENIA
 Bezpłatne webinaryKonferencje, szkolenia, warsztaty

Dzięki uprzejmości panów Jacka Romanowicza i Piotra Wiatrowskiego udostępniamy Państwu nagranie z webinaru i prezentację.

 

W imieniu Fundacji Science Watch Polska serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatny webinar -

Ochrona przedmiotów własności intelektualnej  – możliwości i korzyści

Webinar odbędzie się w środę, 8 listopada 2023 r. w godzinach od 14.00 do 16.00. Zapisy przyjmujemy do poniedziałku, 6 listopada 2023 r.

Liczba miejsc ograniczona!

Prowadzący

 

Jacek Romanowicz - Naczelnik Wydziału Edukacji i Innowacyjności w Departamencie Innowacyjności i Komunikacji Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Z wykształcenia germanista, dziennikarz i filmoznawca. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Wolnego Uniwersytetu w Berlinie. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz zajmując się tematyką rynku mediów. Od 14 lat działa już po drugiej stronie barykady jako pracownik departamentów komunikacji, najpierw w Ministerstwie Skarbu Państwa, a później w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Pierwsze szlify w prowadzeniu działań edukacyjnych zbierał w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie prowadził różne projekty promujące m.in. inwestowanie na giełdzie (np. szkolenia, platforma e-learningowa, programy telewizyjne, wydarzenia dla dzieci, konkursy, dodatki w prasie). W Urzędzie Patentowym RP wprowadza w świat ochrony własności intelektualnej nie tylko przedsiębiorców, ale także uczniów, nauczycieli i naukowców.

 

Piotr Wiatrowski – Główny Specjalista w Departamencie Innowacyjności i Komunikacji Urzędu Patentowego RP. Doświadczenie zawodowe zdobywał w sektorze handlu międzynarodowego oraz krajowego, branży retali, obsłudze klienta oraz administracji publicznej. Absolwent Wydziału Zarządzania i Dowodzenia Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. W codziennej pracy zawodowej zajmuje się m.in. prowadzeniem wykładów o tematyce poświęconej ochronie własności intelektualnej skierowanych do różnych grup słuchaczy, organizacją oraz moderowaniem wydarzeń poświęconych tematyce IP, działaniami informacyjnymi z zakresu programu dofinansowania do nowych zgłoszeń przedmiotów własności przemysłowej w ramach programu SME Fund skierowanymi do przedsiębiorców a także  śledzeniem nowinek dotyczących innowacji i ochrony własności przemysłowej.

Program webinaru

  1. Najważniejsze elementy systemu własności intelektualnej.
  2. Korzyści i koszty związane z ochroną własności intelektualnej
  3. Przedmioty własności przemysłowej.
  4. Najważniejsze elementy prawa autorskiego i tajemnicy przedsiębiorstwa.
  5. Urząd Patentowy RP – w czym możemy pomóc?

 

2.png7.png4.png7.png4.png1.png5.png