WYDARZENIA
 Bezpłatne webinaryKonferencje, szkolenia, warsztaty

Dzięki uprzejmości dr Karoliny Czapskiej-Małeckiej udostępniamy Państwu prezentację z webinaru.

 

 W imieniu Fundacji Science Watch Polska serdecznie zapraszamy Państwa na bezpłatny webinar -

Rozwiązywanie umów o pracę – webinar dla nauczycieli akademickich

Webinar odbędzie się ww czwartek 14 marca 2024 r. w godzinach od 11:00 do 13.00. Zapisy przyjmujemy do poniedziałku, 12 marca 2024 r.

Liczba miejsc ograniczona!


Prowadząca

 

dr Karolina Czapska-Małecka – doktor nauk prawnych, psycholożka, założycielka firmy doradczo-szkoleniowej ProLaboria – z myślą o relacjach w pracy. Specjalizuje się w prawie pracy, ze szczególnym uwzględnieniem jego wrażliwych psychologicznie obszarów, takich jak mobbing i dyskryminacja, molestowanie seksualne, dobrostan psychiczny pracowników, polubowne rozwiązywanie sporów. Od kilku lat wykłada na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, w tym na Uniwersytecie Otwartym UW, gdzie prowadzi cieszące się dużą popularnością autorskie kursy z tematyki komunikacji w pracy, prawa HR, mediacji i rozwiązywania konfliktów oraz radzenia sobie z przemocą w środowisku pracy.

 Program webinaru

  1. Ogólne przedstawienie trybów rozwiązania umowy o pracę i podstaw wynikających z Kodeksu Pracy oraz ustawie Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce.
  2. Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem przez pracodawcę oraz przez pracownika. Przesłanki, okresy wypowiedzenia, przegląd orzecznictwa.
  3. Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Praktyczne problemy. Przegląd orzecznictwa.
  4. Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia przez pracodawcę i przez pracownika. Przesłanki. Przegląd orzecznictwa.
2.png7.png5.png0.png6.png1.png7.png